Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz
uvod

Nadmořská výška:
407m n.m.

Frekvence:
122.2 MHz

Dráha:
18/36 - 740m

Povrch:
Tráva

Letiště Soběslav LKSO

Letiště Soběslav je veřejné vnitrostátní letiště nacházející se na jihozápadním okraji města Soběslav hned vedle hlavní silnice Praha - České Budějovice. Letiště vlastní a provozuje spolek Aeroklub Soběslav. Aeroklub je taktéž hlavním subjektem provozující letovou činnost. Dále zde několik soukromých provozovatelů provozuje své ultralehké letouny. Letiště je využíváno převážně plachtaři a piloty ultralehkých letounů. Provoz je převážně o víkendech a za pěkného počasí. Přílet mimo provozní dobu se dá telefonicky dohodnout. V okolí se nachází plovárna a sportovní areál. V těsné blízkosti letiště byla nově otevřena restaurace s možností ubytování.

GPS souřadnice letiště Soběslav - 49°14'58.81'' N 14°42'55.72'' E

Cesta po zemi:

Pokud k nám pojedete od Tábora, tak odbočte na první křižovatce doprava za restaurací "LADA" (Červená restaurace hned u hlavní silnice E55). Asfaltová cesta vás pak dovede až na letiště. Pokud cestujete z jihu potom Vás na letiště zavede první odbočka doleva na okraji města. Cesta na letiště je dobře označena.

mapa

Cesta vzduchem:

Prohlédněte si oficiální informace v letecké informační příručce. Aktuální meterologické informace najdete zde na webu. Při příletu na letiště vás prosíme o dodržení protihlukového postupu v okolí letiště. Ten spočívá v nepřelétávání zástavby města Soběslav a obce Dráchov jižně od letiště.

Přílet: Přiblížení na dráhu 18 proveďte s mírným vybočením tak aby jste minimalizovali let nad panelovým sídlištěm. Při přiblížení na dráhu 36 točte 4. okruhovou zatáčku před obcí Dráchov (severně obce – blíže k letišti) nebo proveďte přiblížení tak aby nedocházelo k přeletu obce v malé výšce.

Odlet: Při odletu z dráhy 36 proveďte po vzletu mírné vybočení doleva k vyhnutí se panelovému sídlišti. Při odletu z dráhy 18 se vyvarujte přeletu obce Dráchov. Pro bližší informace klikněte na některý z následujících obrázků.

obr obr obr obr
| Aeroklub Sobeslav | GeorgeC. 2oo7 - 2o1o |